Konkursy polonistyczne. Konkursy Matematyczne. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Konkurs historyczny

Konkursy polonistyczne.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski .

Eliminacje szkolne.

Tegoroczny Konkurs Recytatorski przebiega pod hasłem "Do serca przytul psa".  Odbyły się  już eliminacje szkolne konkursu. Wzięło w nich udział 24 uczniów. Jury wyłoniło 4 osoby , które reprezentować będą naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Lisówkach.

W grupie dzieci młodszych I miejsce zajął Adam Szymoniak z klasy I, drugie miejsce przyznano Rafałowi Stasińskiemu z klasy III.

Spośród uczniów klas IV -VI jury wyróżniło Darię Kaczmarek i Adriannę Kośmider. Publiczność wybrała swoich ulubieńców . Zostali nimi Ada  Kośmider i Adam Szymoniak. Zwycięzcom gratulujemy.  Wszyscy uczestnicy konkursu byli dobrze przygotowani i reprezentowali przyzwoity poziom.

Sprawozdanie z  XIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego  w Lisówkach

Dnia 30.01.2013 r.  w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach  odbył się  finał  XIII  Międzyszkolnego  Konkursu  Recytatorskiego.  Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Do serca przytul psa”.  Uczniowie zaprezentowali wiersze o zwierzętach . Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Jeziorkach.  Wzięło w nim  udział 24 uczniów z siedmiu szkół z gmin Buk i Stęszew ( SP Trzebaw,  SP  Modrze, SP  Niepruszewo, SP  Szewce, SP  Dobieżyn, S P Stęszew, SP  Jeziorki).

Jury składające się z nauczycieli uczących w tych szkołach  oraz przedstawicielki DPS w Lisówkach oceniało  opanowanie tekstu, poprawność wymowy, dykcję, intonację oraz strój recytujących. Wyłoniło następujących laureatów :

Grupa dzieci z klas I- III :

I miejsce - Adam Szymoniak – kl. I  , SP Jeziorki , wiersz L. J. Kerna „ Strusie pióra”

II miejsce - Hanna Tomaszewska  - kl. , S P Trzebaw ,  wiersz J. Brzechwy „Kwoka”

III miejsce - Julia Chudzicka  - kl.  , SP Niepruszewo ,  wiersz J. Brzechwy „ Jak rozmawiać trzeba z psem”

Grupa dzieci starszych  z klas IV- VI :

I miejsce - Adrianna Kośmider – kl. IV , SP Jeziorki , wiersz  T. Śliwiaka  „Wilk u dentysty”

II miejsce - Daria Kaczmarek – kl. V , SP Jeziorki ,  fragment wiersza  J.  Brzechwy „ Pchła Szachrajka”

III miejsce – Mateusz Schramm – kl. VI , SP Niepruszewo,  wiersz L. J. Kerna „Małpa i lornetka”

III miejsce -  Kornelia Hausa  - kl. IV , SP Szewce , wiersz  W. Chotomskiej „ Kto zna słowa na kra…”

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w imprezie , a zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami.

Gratulujemy.    Dziękujemy za udział w konkursie.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii ( Buk)

Brawo, Mistrzowie Ortografii  !!!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły z klas II-VI  wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii”. Tegoroczny konkurs był już XIV z kolei. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z Buku, Dobieżyna, Jeziorek, Niepruszewa i Szewc. W listopadzie   zawodnicy pisali w swoich szkołach  dyktando przysłane przez organizatorów.  Ci, którzy zrobili mniej niż 3 błędy, zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbył się w Buku 27 lutego. W szranki stanęło 119 uczniów, z  tego 16 osób z naszej szkoły. Ich zadaniem było rozwiązanie łamigłówek ortograficznych  i wykazanie  się znajomością zasad polskiej  pisowni.  III etap konkursu został przeprowadzony 13 marca 2014 r. Wzięło w nim udział już tylko 53 uczestników. Pisali oni  dyktando.  Komisja konkursowa w składzie : p. Lucyna Łysiak  i p. Renata Wesołek wyłoniła wśród nich laureatów . Miło nam donieść, że………..  „Mistrzem Ortografii”  tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego  wśród uczniów klas II został uczeń naszej szkoły Maciej Śron. Wśród trzecioklasistów najlepszy okazał się również uczeń z Jeziorek  Karol Zemler . Tytuł „Mistrza Ortografii”  czwartoklasistów otrzymała Patrycja Stałkowska , też nasza uczennica, a Rafał Stasiński zajął  zaszczytne III miejsce.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych Mistrzów. Nagrody wręczy im Burmistrz Miasta i Gminy Buk w czasie obchodów Dni Buku w czerwcu.  Gratulujemy !!!

Już dziś zachęcamy wszystkich pozostałych uczniów do walki z „bykami” .  Poznawajcie wytrwale zasady pisowni , a polska ortografia przestanie być Waszą zmorą. Mistrzowie  pokazali, że jest to możliwe. A więc do dzieła!

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego zakwalifikowali się : Mateusz Królik , Kacper Owczarzak i Aleksander Śron - wszyscy z klasy VI.  4.01.2013 r. w Puszczykowie zmierzą się z uczniami z innych szkół naszego powiatu. Trzymamy za nich kciuki!

Ogłoszono już ( 7.01.13) wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Niestety, nasi chlopcy nie awansowali!   Szkoda! Walczyli jednak dzielnie. Dużo umieją!  Wśrod 79 uczniów piszących test w Puszczykowie, do następnego etapu przeszła tylko jedna osoba!