Nawigacja

  • SZKOŁA PAMIĘTA

    Jak co roku od wielu lat uczniowie naszej szkoły  przed dniem Wszystkich Świętych  odwiedzili cmentarze parafialne w Tomicach i Słupi.   Odszukali mogiły  powstańców wielkopolskich i zapalili  na nich znicze.  Na każdym z nich widniał napis: „  Uczniowie z Jeziorek -  powstańcom wielkopolskim. Pamiętamy 2019 r.”  Na koniec  przy pomnikach upamiętniających   bohaterów z 27.12.1918 r. uczniowie  zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzięki tej akcji   kolejni , nowi  uczniowie dowiedzieli się, że  na cmentarzach w Tomicach i Słupi  spoczywają powstańcy wielkopolscy,  poznali ich nazwiska  i oddali hołd bohaterom. Organizatorki akcji ( pp. G. Sielicka i K. Koczorowska)wierzą , że pamięć o powstańcach z naszej okolicy  przetrwa w kolejnym pokoleniu.

    Zapalono także znicze w Słupi  na grobie bezimiennych więźniów obozu w Żabikowie, którzy  zginęli w czasie „marszu śmierci” w styczniu  1945 r.  , na grobie Hieronima Zielonackiego – uczestnika Poznańskiego Czerwca 56 , przy  Pomniku „Poległym za Wolność” w Słupi  oraz przy Pomniku Niepodległości przy drodze Piekary – Słupia.

  • WYCIECZKA DO BISKUPINA

    18 września 2019 pani Hanna Buksalewicz- Maciejewska oraz pani Magdalena  Trojanek zorganizowały dla uczniów klas III i IV naszej szkoły jednodniową  wycieczkę do Biskupina.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć piękne miejsce położone nad Jeziorem Biskupińskim. Na półwyspie znajduje się osada obronna związana z ludnością kultury łużyckiej. Dzieci uczestniczyły w XXV Festynie Archeologicznym, na który zjeżdżają goście z Polski i Europy. Uczniom bardzo spodobała się osada piastowska.  Podziwiali pracę średniowiecznych rzemieślników. Gospodarze festynu witali nas w strojach z epoki i stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Można było przez chwilę poczuć się mieszkańcem średniowiecznej osady. W czasie walk rycerskich uczniowie mieli również okazje przyjrzeć się strojom oraz uzbrojeniu legionistów Legio XIII i Dagome. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki był oczywiście czas wolny na zakupienie pamiątek.

    Wyjazd był bardzo udany. Czas wycieczki minął bardzo szybko, nie ze wszystkich atrakcji  uczniowie zdążyli skorzystać.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć. Dziękujemy Firmie Euro- Bus z Kaźmierza oraz Panu Waldkowi Szturemskiemu za bezpieczną jazdę i szczęśliwy powrót do domu.


  • ZMAGANIA MATEMATYCZNE KLAS SZÓSTYCH

    30 maja odbyły się Zmagania Matematyczne Klas Szóstych. W konkursie brali udział uczniowie z pięciu szkół (SP Buk, SP Stęszew, SP Stykowo, SP Bielawy, SP Jeziorki). 

    I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Stęszewa

    II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Jeziorek

    III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Bielaw

  • KONKURS CZYTELNICZY

    30 kwietnia w Strykowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III "Weź nie klikaj, weź poczytaj". Naszą szkołę reprezentowali: Stepan Terendii z klasy I, Eryk Książek z klasy II i Bartosz Korytowwski z klasy III. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Stepan otrzymał WYRÓŻNIENIE.

  • Pamięć o Powstaniu Poznańskim 1956 r.

    3.06.2019r. w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ’56  w Poznaniu odbyła się III Ogólnoszkolna Konferencja „Rozprawa młodych  nad Czerwcem ’56. Wzięli w niej udział  uczniowie z wielu szkół z Wielkopolski. Organizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Powstania Poznańskiego  - Czerwiec 1956 w Poznaniu. 

    Konferencja składała się z czterech bloków tematycznych: „Miejsce” , Bohater”,  Wydarzenie”, „Pamięć”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Wiktoria Majorczyk, Nikola Przybylska i Oliwia Michalak. Dziewczęta opowiedziały o tym, jak nasza szkoła dba o grób  uczestnika Powstania  Poznańskiego ’56  Hieronima Zielonackiego , który znajduje się na cmentarzu parafialnym w Słupi oraz jak pielęgnowana jest pamięć o wydarzeniach poznańskich z 1956r.  Pokazały publiczności prezentację na ten temat. Ich wystąpienie nagrodzone zostało oklaskami.  Konferencja trwała ok. 4 godzin.  Uczestnicy wygłaszali przemówienia, prezentowali filmy przez siebie nakręcone, przedstawiali scenki   z tamtych wydarzeń , śpiewali piosenki i recytowali .  Całość prowadziło dwoje konferansjerów.

    Na koniec organizatorzy podziękowali  serdecznie uczniom i ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie  konferencji.  Głos zabrała także p. Aleksandra Banasiak, pielęgniarka , która w czasie tamtych krwawych wydarzeń pomagała rannym.  Była bardzo wzruszona postawą uczestników  konferencji. Twierdziła , że dzięki  temu, że pielęgnuje się pamięć o Czerwcu 1956 r. , to ważne dla historii Polski wydarzenie , nie ulegnie zapomnieniu.  Ostatnim akcentem było wręczenie uczniom pamiątkowych koszulek , a szkołom  książek  dotyczących najnowszej historii Polski.


  • Sprawozdania finansowe za rok 2018 ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W JEZIORKACH tj. bilans jednostki, rachunek zysków i strat jednostki oraz zestawienie zmian w funduszu jednostki zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól w Stęszewie (www.jo.steszew.pl) w zakładce Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Stęszewie - Sprawozdania finansowe.

  • Nasza szkoła bierze udział w projekcie ESA.  Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. W związku z udziałem w projekcie bardzo proszę Rodziców, aby wspólnie z dziećmi wykonali  QUIZ. Link http://bit.ly/esaquiz.  

     

    Potwierdzeniem wykonania zadania jest przyniesienie do szkoły przez dziecko  lub przesłanie przez rodzica hasła, które znajduje się na końcu ankiety.

     

    Termin na wykonania zadania przez rodziców - to niedziela 7 kwietnia.

  • KONKURS RECYTATORSKI

    19.03.2019r. w naszej szkole odbył się, jak co roku , Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie” . Wzięło w nim udział 25 uczniów ze wszystkich klas.  Konkurs poprzedziły eliminacje klasowe.   Organizatorkami konkursu były panie Danuta Woltyńska – Gryczyńska  i Grażyna Sielicka. Nagrody książkowe i piękne dyplomy ufundowała Rada Rodziców.  W jury zasiadały  panie polonistki, pani Gabriela Kasperska i pani Mirosława Kempa. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Zaprezentowali ciekawe wiersze. Publiczność zgromadzona w szkolnej świetlicy z uwagą przysłuchiwała się występom. Wybrała też swojego ulubieńca. Została nim Aleksandra Pawicka z klasy VIII. Jury po krótkiej, ale burzliwej naradzie wyłoniło laureatów konkursu, którzy reprezentować będą szkołę  29.03 .19  w hali widowiskowo - sportowej w Stęszewie. Oto lista laureatów tegorocznej edycji konkursu: 

    klasy I – III : I miejsce Eryk Książek,  II miejsce – Marta Misiewicz, III miejsce Kinga Schramm

    klasy IV – VI : I miejsce Leonard Kowalczyk,  II miejsce – Sofie Fechner, III miejsce- Wiktoria Majorczyk

    klasy VII - VIII : I miejsce  Adam Szymoniak,  II miejsce – Wiktoria Korytowska , III miejsce- Aleksandra Pawicka

    Wszystkim uczestnikom, publiczności, panu dyrektorowi ,  nauczycielom  dziękujemy za udział w konkursie. Słowa podziękowania należą się także sponsorom nagród - Radzie Rodziców .  Trzymajmy w piątek kciuki za naszych artystów. Powodzenia!

     

     

     

  • Światełko dla Czerwca 1956 r.

    18.10.2018 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Wielkopolski w Jeziorkach   wzięli udział w  corocznej akcji  organizowanej przez Muzeum Powstania Poznańskiego - „ Światełko dla Czerwca 1956 r.” Autobusem szkolnym pojechali do Słupi  na cmentarz parafialny. Tam przy grobie Hieronima Zielonackiego  - uczestnika wydarzeń w Poznaniu  w czerwcu 1956 r.  i sądzonego w tzw. procesie dziesięciu, złożyli symboliczną biało- czerwoną wiązankę i zapalili znicze. Wysłuchali także  w skupieniu informacji nauczycielki historii  na temat udziału tego mieszkańca Jeziorek  w wypadkach poznańskich.

    W drodze powrotnej odwiedzili także groby bezimiennych więźniów obozu w Żabikowie, którzy zmarli  w drodze styczniu 1945 r. w czasie tzw. marszu śmierci oraz zapalili znicze przy pomniku poświęconym uczestnikom Powstania Wielkopolskiego ze słupskiej parafii.

       

  • 13 października 2018 r. młodzież naszej szkoły  miała niezwykłą okazję obejrzeć  na stacji kolejowej w Stęszewie mobilną wystawę  powstańczą pod nazwą WIELKOPOLSKI POCIĄG DO NIEPODLEGŁOŚCI.  Zorganizował ją  Komitet Organizacyjny Obchodów 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego na terenie Gminy Wolsztyn.

    Punktualnie o 8.29  na tor przy peronie pierwszym  wjechał parowóz  a na  nim: umundurowani żołnierze, wyposażenie i broń powstańców wielkopolskich z pierwszych dni walk, lazaret polowy Armii Wielkopolskiej, samochód pancerny „Poznańczyk”, kuchnia polowa, sztandary. Lektor pan Piotr „Kruszyna” Kaźmierczak w przystępny sposób opowiedział zebranym na peronie o eksponatach. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia  na tle pociągu z żołnierzami w powstańczych mundurach. Delegacja naszej szkoły ładnie się zaprezentowała, bo uczniowie powiewali biało - czerwonymi flagami i do kurtek przypięte mieli rozetki w barwach narodowych.

                Bardzo dziękujemy panu Jackowi  Piętce  za powiadomienie naszej szkoły o tej ciekawej imprezie, a rodzicom uczniów za przywiezienie dzieci do Stęszewa w ten sobotni poranek.

strona: