Konkursy polonistyczne. Konkursy Matematyczne. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Konkurs historyczny

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 8 maja 2012 roku w Luboniu  odbył się powiatowy etap XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie:

Mateusz Królik

Arkadiusz Skóra

Maciej Maciejewski

została mistrzem powiatu i otrzymała wspaniały puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Poznania. Nasi uczniowie reprezentowali powiat poznański na etapie wojewódzkim, który odbył się 14 maja.

Tam na poziomie szkół podstawowych rywalizowało ze sobą 30 drużyn (mistrzowie powiatów województwa wilkopolskiego). Nasza drużyna godnie reprezentowała powiat zajmując czwarte miejsce. Trzecie miejsce w Wielkopolsce przegrali tylko jednym punktem.

Uczestnicy turnieju BRD muszą wykazać się  wiedzą z zakresu ruchu drogowego, umiejętnością jazdy po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, a także praktycznie zaprezentować umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Turniej nie należy więc do łatwych, tym bardziej  gratulujemy wysokiej lokaty w województwie.

Gminny Turniej BRD w Stęszewie

W poniedziałek 7 maja w Stęszewie drużyna z  naszej szkoły w składzie:

Mateusz Królik

Arkadiusz Skóra

Maciej Maciejewski

zdobyła  puchar Burmistrza Gminy Stęszew w turnieju BRD.

Druga drużyna w składzie: Kacper Owczarzak, Aleksander Śron i Paweł Nowakowski zajęła w/w turnieju miejsce trzecie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymałi atrakcyjne nagrody.

Gratulujemy!