Sprawozdanie – turniej piłki nożnej klas I-III „Maluchy na start”
Dnia 24.05. 2018r. na boisku Orlik w jeziorkach odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego klas I-III „Maluchy na start 2018” organizowanego przez Szkołę Podstawową im Przyjaciół Wielkopolski w Jeziorkach.
W turnieju dział wzięły reprezentacje szkół podstawowych z : Stęszewa , Modrza, Strykowa, Bielaw i 2 drużyny reprezentujące Jeziorki
Drużyny podzielono na 2 grupy . Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do półfinał awansowały po 2 najlepsze ekipy
Turniej stał na wysokim poziomie zawodnicy walczyli zaciekle ale w duchu „fair play”.
Na zakończenie turnieju wręczono puchar medale i dyplomy.
Uczestnicy otrzymali także słodkości i napoje.
Fundatorem nagród i napojów była Rada Rodziców ZSP Jeziorki
Do zobaczenia za rok
ZAPRASZAMY NA II EKO PIKNIK
ZDROWO – KOLOROWO,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA 09. 06. 2018R. W GODZINACH
9:30 – 13:00.
W PROGRAMIE:
v Wesoła gimnastyka
v Występy wszystkich przedszkolaków
v Piękna i Bestia w obsadzie aktorskiej rodziców dzieci przedszkolnych
v Występ Indianina
v Występ „ Spajsetek”
v Śniadanie na łonie natury
v Prezentacja sekcji rytmicznej
v Malowanie na szkle
v Kramik przedszkolny
v Kolorowy bieg.
Prosimy zabrać ze sobą koce, dobry humor i walutę na wymianę ;-)
JEZIORAKI CZEKAJĄ A ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ
Z 6 na 7 kwietnia 2018 r. odbyła się w Jeziorkach kolejna „Noc w szkole”. Wzięli w niej udział uczniowie klas VI i VII . Program przygotowały panie Grażyna Sielicka i Magdalena Trojanek. Kilka dni wcześniej uczniowie zostali zapoznani z regulaminem imprezy, dowiedzieli się też , co należy ze sobą zabrać, dobrali się w pary i wybrali rodzaj pizzy, którą chcieliby zjeść na kolację.
Punktualnie o 18.00 zjawili się wszyscy uczestnicy nocowania w szkole. Rozpoczęło się dmuchanie materacy i przygotowywanie miejsc do spania. Później pani Trojanek jeszcze raz przypomniała o zasadach zachowania. Następnie przywitano specjalnego gościa, pana Wojciecha Rokickiego, tatę Zosi , który przygotował dla uczniów niespodziankę. Sala nr 11 zamieniła się tego wieczoru w „pokój zagadek” . Specjalnie na tę okoliczność jej wystrój przypominał salon z początków XX wieku. Panował w nim półmrok, stał stary fotel , zabytkowy stolik z bibelotami. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – dziewcząt i chłopców. Następnie pan Wojciech wyjaśnił zasady zabawy. Należało wśród różnych przedmiotów znajdujących się w sali , odnaleźć klucz do drzwi wejściowych . Wskazówki ukryte zostały w rozmaitych miejscach. Pan Wojciech dyskretnie schował się w sali obok. Mogliśmy kontaktować się z nim przy pomocy łoki toki. Rozpoczęło się poszukiwanie klucza. Dziewczynki rozbiegły się po sali jak pchły. Dzięki dobrej współpracy wszystkich uczestniczek znaleziono pamiętnik właścicielki pałacu a w nim podpowiedź. Rozwiązanie kolejnych zagadek było tylko kwestią czasu. Odgadywano po kolei tajemnicze kody . Wreszcie poszukiwacze dotarli do tajemniczej szkatułki z kluczem. Radości nie było końca. Dziewczętom rozwiązanie wszystkich zagadek zajęło 45 minut.
W tym czasie chłopcy w sali gimnastycznej grali w palanta i rozgrywali mecz piłki siatkowej wielką, gumową piłką. Potem nastąpiła zmiana. Chłopcy udali się do pokoju zagadek , a dziewczęta ćwiczyły.
Około 21 .00 wszyscy uczestnicy, pełni wrażeń, spotkali się w stołówce szkolnej, aby zjeść zamówione wcześniej pizze. Ponieważ do seansu filmowego pozostało jeszcze trochę czasu, członkowie kółka artystycznego z klasy VI postanowili zrobić próbę taneczną. Najpierw przedstawili przygotowane wcześniej układy, a potem tańczyli wspólnie z „Just Dance”. Publiczności bardzo podobał się ten występ.
Wreszcie przyszedł czas na seans filmowy. Wszyscy rozsiedli się wygodnie na materacach. Najpierw obejrzeliśmy film dla młodzieży „Królowie lata”. Opowiadał on historię trzech nastolatków, którzy nie dogadywali się z rodzicami. W ich głowach zrodził się pomysł ucieczki z domu. Po krótkiej przerwie zaczęliśmy oglądać starą komedię „Wielkie wakacje” z Louisem de Funes. Niestety byliśmy już zbyt zmęczeni, aby dotrwać do końca. Bez protestów uczestnicy rozeszli się do swoich sypialni. Na dobranoc uczniowie z klasy VI posłuchali fragmentu książki Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”. Rano pobudka, spacer do sklepu po bułki, śniadanie, sprzątanie sal i powrót do domów.
Wszyscy uczestnicy „Nocy w szkole” byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.
Szczególne słowa podziękowania należą się państwu Monice i Wojciechowi Rokickim, którzy włożyli wiele wysiłku i czasu w przygotowanie pokoju zagadek . Na pewno był to hit tej nocy. Wspaniała, pełna dreszczyku, wymagająca pomyślenia i przede wszystkim zgodnej współpracy , zabawa. Pan Wojciech stwierdził , że uczniowie spisali się znakomicie. Wychowawczynie również nie miały żadnych zastrzeżeń do zachowania swoich podopiecznych. Słowem bardzo udana impreza!
20.03. uczniowie klas V- VII obejrzeli w sali Multikina w Poznaniu przedstawienie „Mity greckie” przygotowane przez Wrocławski Teatr IN- ART. Spektakl bardzo się młodzieży podobał. Greckie mity opowiedziane zostały z humorem i licznymi odniesieniami do współczesności. Nasi uczniowie oglądali przedstawienie siedząc bardzo blisko sceny. Mogli dzięki temu uważnie przyjrzeć się pomysłowym dekoracjom, ciekawym kostiumom i grze aktorów. Na uwagę zasługiwał także oryginalny teatr cieni. Nowością dla uczniów było także to, że aktorzy nawiązywali dialog z publicznością i dali niektórym osobom możliwość wystąpienia na prawdziwej scenie. 70 minut minęło nie wiadomo kiedy. Warto było wybrać się na to przedstawienie.
Uczniowie naszej szkoły noszącej imię „Przyjaciół Wielkopolski” wzięli udział w konkursie historycznym zorganizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Celem X edycji Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…” było upamiętnienie 99 rocznicy Powstania Wielkopolskiego oraz szerzenie wiedzy na jego temat. Pierwszy etap konkursu odbył się w grudniu 2017. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły : z klasy VII: Aleksandra Pawicka, Mateusz Łojek, Mikołaj Konieczny, Hubert Hubiak i Karol Zemler oraz z klas V-VI: Natalia Łojek, Adam Szymoniak, Krystian Luleczka, Zofia Rokicka i Mikołaj Pawicki.
17 marca 2018 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim. Uczestników powitał Rektor Wydziału oraz organizatorzy konkursu i jego patroni. Nasi uczniowie napisali test.
Cieszymy się z udziału w tym konkursie. Imię naszej szkoły zobowiązuje nas do zgłębiania wiedzy o przeszłości naszego regionu.
Dziękuję uczniom za udział w konkursie i rzetelną naukę. Szczególne podziękowania dla Rodziców za poświęcony sobotni czas.
Opiekun konkursu Magdalena Trojanek
15.03.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 20 uczniów ze wszystkich klas. W kategorii uczniów klas I – III I miejsce zajęła Sofie Fechner, która recytowała wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”, II miejsce zajął Eryk Książek ( wiersz Jana Brzechwy „Kwoka”) , a trzecie Leonard Kowalczyk ( wiersz Tomasza Nowaczyka” Barany”). W kategorii klas IV – VI wyróżnili się Krystian Luleczka ( J. Brzechwa fragment z „ Pchły Szachrajki”) , Adam Szymoniak ( A. Mickiewicz „Rękawiczka”) i Oskar Fechner ( J. Tuwim „Rzepka”). Uczniów klasy VII reprezentowała Aleksandra Pawicka, która recytowała Pieśń XXV Jana Kochanowskiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział i wkład włożony w przygotowanie się do konkursu.
WIOSENNE PRZEBUDZENIE
27.03. 2018r. w hali sportowej w Stęszewie odbył się po raz 17 Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie”. Naszą szkołę reprezentowali : Eryk Książek, Leonard Kowalczyk, Sofie Fechner, Oskar Fechner, Adam Szymoniak, Krystian Luleczka i Aleksandra Pawicka. Ola zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas VII i gimnazjum. Recytowała „Pieśń XXV” Jana Kochanowskiego oraz fragment z książki Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”. Pozostali uczestnicy również bardzo ładnie wystąpili. Byli doskonale przygotowani i dali z siebie wszystko. Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, a ich rodzicom za pomoc i wspieranie dzieci.
Podczas ferii zimowych szkoła przygotowała dla uczniów kilka ciekawych zajęć. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych, wyjazdach do kina i kręgielni.
31.01. odbył się Dzień Babci i Dziadka przygotowany przez uczniów klas I-III. Podczas występów dzieci zaprezentowały wiersze, scenki i piosenki. Wiele pozytywnych emocji przysporzył śpiew piosenek disco polo. Po wytępach wnukowie złożyli Babciom i Dziadkom życzenia i wręczyli drobne upominki.