Nawigacja

  • MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA 2016

    17.06.2016r. odbył się szkolny konkurs dla klas I-III "Mistrz Pięknego Czytania". Celem konkursu jest promowanie czytelnitwa wśród dzieci.

    Oto MISTRZOWIE KLAS I-III.

    KLASA IA - ANNA TCHORZEWSKA

    KLASA IB - MARTA WOCŁAWEK

    KLASA II- BARTOSZ WOJDAK

    KLASA III - NIKOLA PRZYBYLSKA

  • 2.06.2016r. odbył Turniej Piłki Nożnej klas I-III "Mlekołaki".

     

     

  • 5.06.2016r. odbył się w Stęszewie Piknik Ekologiczny. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę biorąc udział w różnych konkursach.

     

     

      

     

  • 4.06.2016r. odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. Zdobyliśmy wiele medali. W klasyfikacji ogónej uczniowie klas I-III zajęli I miejsce. 

     

     

     

     

     

  •  Uczniowie klas I-III kolejny już raz brali udział w szkoleniu „Ratujemy i  Uczymy Ratować” rekomendowanym przez   WOŚP.

    Celem szkolenia jest zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i  numerami telefonów służb ratowniczych w Polsce, kształtowanie postawy wyrażającej się w gotowości niesienia pomocy innym, kształcenie odpowiednich postaw społeczno-moralnych uczniów wobec napotkanej sytuacji zagrożenia życia i zdrowia własnego oraz innych. 

     

     

  • W czwartek 5.05.16 odbyły się w naszej szkole zajęcia z psychologiem p. Magdaleną Szulc na temat autyzmu.  Uczniowie dowiedzieli się, czym jest autyzm.  „Poznaj, zanim ocenisz!”  takie hasło przyświecało zajęciom.  Uczniowie brali udział w ćwiczeniach,  które miały im uzmysłowić, że osoby  z autyzmem inaczej odbierają świat. Gdy okażemy życzliwość i zainteresowanie , lepiej zrozumiemy ich potrzeby.  Naszymi zajęciami przyłączyliśmy  się do akcji Polska na niebiesko: Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz.

  • MÓWIMY GWARĄ

    W niedzielę 17. 04.2016 r. w Bukówcu Górnym odbył się XX Konkurs ,, Mówimy Gwarą”. Jednym z 29 uczestników  dopuszczonych do finału był uczeń naszej szkoły Krystian Luleczka z klasy IV. W wypełnionej po brzegi sali wiejskiego domu kultury zabrakło wolnych miejsc. Uczestnicy przyjechali z różnych zakątków Wielkopolski: Stęszewa, Kazimierza, Krobi, Święciechowy, Gronówka, Jeziorek (koło Buku) i z Bukówca. Prezentowali przede wszystkim teksty autorskie opiekunów i instruktorów oraz wiersze, będące przekładem z „polskiygo na nasze”. Przegląd konkursowy ubarwił występ Kwartetu Dętego Grzegorza Handke z Leszna. W czasie przerwy wystąpił Kabaret DZIURA z Bukówca Górnego. Krystian prezentował tekst napisany specjalnie dla niego przez Grażynę Sielicką.  Opowiadał gwarą o Jeziorkach - swojej rodzinnej wsi. Wśród publiczności siedzieli m.in. rodzice Krystiana. Jury przydzielało nagrody w trzech kategoriach : Stare Wróble , Szaranki i Szczawiki. Krystian  jako Szczawik  czyli ten , który po raz pierwszy brał udział w konkursie, zajął IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniale nagrody. W sali panowała bardzo miła atmosfera.

      

     

  • Uczniowie klasy IV wraz z rodzicami i dziadkami przygotowali na lekcję historii albumy rodzinne. Zebrali w nich najciekawsze informacje dotyczące przeszłości swoich rodzin. Na wykonanie prac mieli 3 miesiące. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania! Albumy wykonane zostały bardzo starannie, zawierały interesujące zdjęcia , opisy pamiątek rodzinnych, skany dokumentów, drzewa genealogiczne. Przygotowując albumy dzieci dowiedziały się wielu faktów z życia swoich rodzin. Spędziły czas w towarzystwie rodziców , dziadków rozmawiając o ich przeszłości . Jeden z rozdziałów poświęcony był   teraźniejszości. Uczniowie opowiadali w nim o swoich zainteresowaniach, ukochanych zwierzętach, swoich pokojach. Poznawanie historii powinno zaczynać się tak właśnie – od historii rodziny , wioski, okolicy.  Zebrane w albumach informacje np. o losach rodziny w czasie II wojny światowej na pewno zostaną wykorzystane na lekcjach historii w klasie VI.

     

    Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy  pomogli uczniom w przygotowaniu tych wspaniałych albumów rodzinnych.  Grażyna Sielicka

  • GRA CZYTELNICZA

    Klasa IV uczestniczy w grze czytelniczej organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Uczniowie wykonują zadania związane z promocją czytelnictwa i wysyłają do wydawnictwa sprawozdania z wykonania zadań. Jednym z nich było wykonanie gry związanej z treścią przeczytanej lektury.

    Na lekcjach języka polskiego uczniowie omawiali książkę Otfrieda Preusslera,,Malutka Czarownica”. Lektura ta bardzo się podobała. Postanowili  więc przygotować grę czytelniczą opartą na tej baśni. Klasa podzielona na grupy wymyślała zadania, jakie mogliby wykonywać uczniowie grający w tę grę. Z wielu różnych pomysłów wybrali 18. Chętni wykonali plansze, które ozdobili obrazkami związanymi z Malutką Czarownicą. Ułożyli  także regulamin gry. Na konkurs wysłali grę  wykonaną przez Kubę Grabskiego. W przyszłym roku namówią uczniów obecnej klasy III, aby po zakończeniu czytania lektury zagrali w ich grę. Mają nadzieję, że zabawa się spodoba i na stałe wejdzie do programu języka polskiego w klasie IV.

     

     

  • KONKURS CZYTELNICZY

    22.04.2016r. uczniowie  klasy III brali udział w Konkursie "Kto czyta ten ma marzenia", który odbył się w Szkole Podstawowej w Strykowie. Do zmagań konkursowych przystąpiło 5 drużyn. Nasi uczniowie zajęli II miejsce.

     

  • 21.04.2016 r. w naszej obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa III i kółko artystyczne przygotowali dla swoich grup przedstawienia o tematyce ekologicznej.  W tym dniu szyscy uczniowie przyszli do szkoły w przygotowanych przez siebie stojach wykonanych z "odpadów". Po obejrzeniu przedstawień uczniowie wyszli na wioskę, by zachęcić innych do dbania o środowisko.

    PRZEDSTAWIENIE " SĄD NA MUCHĄ"

     

      

    PRZEMARSZ PRZEZ WIEŚ

     

    KLASA III - PRZEDSTAWIENIE "W HARMONII Z PRZYRODĄ"

      

     

     

     

     

  • Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski uczniowie klasy IV przygotowali  na kółku religijnym inscenizację.

    Scenariusz napisała nauczycielka historii Grażyna Sielicka.  Scenografię  wykonała pani Anna Gbur z córką Lilianną. W rolę Mieszka I wcielił się Adam Szymoniak. Biskupem Jordanem był Krystian Luleczka, a Michalina Kołodziej odegrała rolę Dobrawy. Ponadto wystąpiły damy dworu: Emilka Skóra, Ola Pietrzykowska, Wiktoria Owczarzak i Wiktoria Korytowska oraz woj Mieszka Bartek Stałkowski. Narratorami byli: Zuzanna Strykowska, Natalia Łojek i Mateusz Szaroleta.

    Uczniowie przedstawili scenę chrztu księcia Polan w poznańskiej katedrze. Przedstawienie zagrali dwa razy; dla starszych i młodszych klas. Występy bardzo podobały się publiczności. Na pochwałę zasłużyły także stroje, pomysłowe dekoracje  i odpowiednia muzyka. 

     

    Narratorzy: Zuza, Natalia i Mateusz                                            Biskup Jordan 

     

    Biskup wita Mieszka i Dobrawę                                      Mieszko I zanurza się  basenie chrzcielnym

  • TURNIEJ BRD 2016

    W dniu 6.04. 2016 r. w Szkole Podstawowej w Stęszewie odbył się 
    powiatowy etap turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
    Drużyna naszej szkoły w składzie: Patrycja Stałkowska, Maja Michalak,
    Szymon Szała, Dominik Pawłowski zajęła II miejsce.Gratulujemy!

     

     

      

     

  • W dniach 21.03 do 23.03. odbyły się w naszej szkole  rekolekcje wielkopostne.

     

strona: