VI Turniej piłkarski Orlika o „ Puchar Premiera R.P.” eliminacje gminne
Reprezentacja dziewcząt rocznik 2003 i 2004 spisała się bardzo dzielnie w turnieju piłkarskim dziewcząt w dniu 21.09.2015r. na boisku w Stęszewie
Wyniki przedstawiają się następująco:
S,P. Jeziorki : S.P. Modrze S.P.Jeziorki : S.P. Stęszew
2 : 0 0 : 4
S.P. Jeziorki: Patrycja Stałkowska, Zuzanna Janowska, Ola Rożek, Karolina Borowiak, Maja Michalak, Antonina Kaźmierczak, Wiktora Tylska, Sara Pięta
VI Turniej piłkarski Orlika o „Puchar Premiera R.P.”-eliminacje gminne
17.09.2015r. na boisku Orlik w Stęszewie odbyły się eliminacje gminne turnieju piłkarskiego chłopców rocznik 2004/2005.
Reprezentacja naszej szkoły znakomicie spisała się w tym turnieju.
Chłopcy rywalizowali z drużynami z : S.P. Modrze, S.P. Stęszew I, S.P. Stęszew II
Mecze były niezwykle zacięte .Nasza drużyna spisała się znakomicie pokonując wszystkich rywali
S.P. Jeziorki : S.P. Modrze S.P. Jeziorki : S.P. Stęszew II S.P. Jeziorki ; S.P. Stęszew I
2 : 0 1 : 0 4 : 1.
Awans S.P. Jeziorki do półfinałów wojewódzkich
VI Turniej piłkarski Orlika o „Puchar Premiera R.P.-półfinały wojewódzkie
Drużyna S.P.Jeziorki rywalizowała w półfinale wojewódzkim z bardzo silnymi drużynami:
Wyniki naszej Reprezentacji przedstawiają się następująco:
S.P.Jeziorki : S.P.2 Luboń S.P. Jeziorki : S.P. Puszczykowo S.P. Jeziorki : S.P. Dąbrowa
2 : 5 2 : 5 5 : 7
S.P. Jeziorki : Eryk Grośty , Szymon Meisner, Karol Zemler , Hubert Hubiak, Oliwier Rybicki, Dominik Pawłowski, Kamil Górniak, Franek Chojak, Oliwier Rybicki.
Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo gminy Stęszew S.P. na rok szkolny 2015/2016
Dnia 24.09.2015r.na stadionie K.S. „Lipno” w Stęszewie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe , których organizatorem była Szkoła Podstawowa w Jeziorkach. Poza naszą reprezentacją udział wzięły także reprezentacje S.P. Stęszew i S.P. Modrze. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stęszewie, która zwyciężając zapewniła sobie awans do finału mistrzostw powiatu poznańskiego. Nasza drużyna zajęła III miejsce
Indywidualne Mistrzostwa gminy Stęszew w biegach przełajowych Szkół Podstawowych 8.10.2015r.
Dnia 8.X.2015r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w indywidualnych mistrzostwach gminy Stęszew w biegach przełajowych. Uczniowie biegali w kategoriach
Dziewczęta kl. IV, Dziewczęta klasy V-VI, Chłopcy klasy IV i Chłopcy klasy V-VI.
Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się hartem ducha i wolą walki. Zajęcie miejsc od I-V gwarantowało awans do finału powiatu poznańskiego.
Najlepsze wyniki i awans do finału powiatu uzyskali:
Mateusz Meissner kl.V - I miejsce
Dominik Pawłowski kl. V – IV miejsce
Szymon Szczurek kl. VI –V miejsce
Mistrzostwa gminy Stęszew w piłce ręcznej S.P.
28 października2015r. reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w zawodach piłki ręcznej. Walczyli ambitnie jednak w tym roku drużyny ze Stęszewa i Modrza okazały się lepsze zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Obie drużyny zajęły III miejsce godnie reprezentując szkołę.
Mistrzostwa gminy Stęszew Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej
Dnia 26 października 2015r. na boisku wielofunkcyjnym w Modrzu odbyły się Mistrzostwa gminy Stęszew w piłce nożnej. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z rówieśnikami ze Stęszewa i Modrza . Chłopcy spisali się znakomicie wygrywając tę rywalizację i zdobywając awans do półfinału powiatu poznańskiego
SP.Jeziorki : SP.Stęszew S.P. Jeziorki : S.P. Modrze
2 : 1 3 : O
Reprezentacja S.P. Jeziorki wystąpiła w następującym składzie : Franciszek Chojak, Dominik Pawłowski, Eryk Grośty, Kacper Karolczak, Mateusz Meissner, Szymon Szczurek, Adam Pohl, Szymon Szała, Wojciech Nowicki
Półfinał powiatu poznańskiego w halowej piłce nożnej
Dnia 30 października 2015r. udała się do Kostrzyna by rywalizować z uczniami S.P. Krosno, S.P.Wiry, S.P. Kostrzyn w Półfinale powiatu poznańskiego w halowej piłce nożnej.
Chłopcy walczyli bardzo dzielnie rywalizując z rówieśnikami z UKS i zawodnikami klubowym. Możemy być z nich dumni . Oto wyniki
S.P. Jeziorki ; S.P. Krosno S.P. Jeziorki: S.P Wiry S.P.Jeziorki : S.P. Kostrzyn
0 : 2 3 : 5 0 : 0
Nie zdobyli awansu do finału powiatu, jednak mówiąc po sportowemu „ zostawili serce na boisku”
Skład drużyny: Franciszek Chojak, Dominik Pawłowski, Eryk Grośty, Kacper Karolczak, Mateusz Meissner, Szymon Szczurek, Szymon Szała, Wojciech Nowicki, Szymon Meissner.
We wtorek w przeddzień Święta Niepodległości odbył się przy pomniku Poległym za Wolność w Słupi uroczysty apel. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z Jeziorek i Bielaw.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego nauczycielka historii Grażyna Sielicka przedstawiła krótko historię budowy pomnika. Na murze otaczającym kościół parafialny w Słupi wypisane są imiona i nazwiska 95 żołnierzy , którzy polegli w I wojnie światowej, wojnie polsko- bolszewickiej i II wojnie światowej. W 1936 r. w mauzoleum u stóp pomnika pochowano prochy 4 powstańców wielkopolskich. Zostały one przeniesione z cmentarza parafialnego. Na tę podniosłą uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, poczty sztandarowe , przedstawiciele organizacji kombatanckich. W 1937 r. z inicjatywy ks. Juliana Wolniewicza wzniesiono nad grobem Powstańców Wielkopolskich okazałą figurę Serca Pana Jezusa dłuta poznańskiego rzeźbiarza Wawrzyńca Kaima.
Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bielawach p. Karol Gidaszewski odczytał Apel Poległych. Przy dźwiękach werbla wymienił nazwiska wszystkich żołnierzy z naszej parafii, którzy polegli na wojnach. Wspomniał Powstańców Wielkopolskich, więźniów obozu w Żabikowie oraz ks. proboszcza Juliana Wolniewicza zamordowanego w 1942 r. w obozie koncentracyjnym w Dachau. Dzieci słuchały w skupieniu. Potem delegacje szkół złożyły wiązanki biało- czerwonych kwiatów, uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Po odśpiewaniu ,,Roty" wszyscy zebrani udali się do kościoła parafialnego na nabożeństwo w intencji Ojczyzny, które odprawił ks. proboszcz Krzysztof Lewandowski. Uczniowie obu szkół odczytali modlitwę wiernych. Po nabożeństwie biało- czerwony pochód wyruszył w kierunku cmentarza parafialnego. Tam zapalono znicze i złożono kwiaty przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.
Po powrocie do szkoły na uczniów czekała pyszna, gorąca, wojskowa grochówka.
W przeddzień Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły oznaczali groby Powstańców Wielkopolskich na cmentarzach w Słupi i w Tomicach. W czasie tej pracy poznali fragment historii najbliższej okolicy. Uczyli się szacunku dla przodków. Tabliczki stać będą przy mogiłach aż do Dnia Niepodległości. Tradycja oznaczania grobów powstańczych sięga roku 2009. Wtedy to panowie Mieczysław Pięta z Tomiczek oraz Grzegorz Pietruszyński ze Słupi wykonali dla szkoły metalowe pręty , na których zawieszane są tabliczki. Uczniowie bardzo chętnie jeżdżą na cmentarze oznaczać powstańcze mogiły. W tym roku dopisała pogoda- panowała złota, polska jesień.
19.10.2015 r. odbył się jesienny rajd rowerowy do Januszewic. Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas V i VI oraz 3 opiekunów. Trasa rajdu wiodła z Jeziorek , przez Piekary, Dobrą, Sznyfin, Strzępiń, Bielawy, Zemsko do Januszewic. Po drodze uczestnicy rajdu poznawali najciekawsze zabytki okolic ( dawne budynki szkolne, pomniki , figury przydrożne, cmentarz i kościół w Słupi). Nad Jeziorem Strykowskim rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski i chleb. Uczniowie rozwiązywali także krzyżówki o ruchu drogowym. Pogoda sprzyjała rowerzystom, było dość ciepło i przyjemnie. Wrócili do domów pełni wrażeń i w dobrych nastrojach.
16.10.2015 r. w Muzeum Regionalnym w Stęszewie odbył się I Gminny Konkurs Gwarowy "Pogodejmy jak downi". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV Krystian Luleczka. W konkursie wzięło udział 38 uczestników. Byli wśród nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceum oraz dorośli. Każdy przygotował tekst w gwarze poznańskiej; wiersz lub prozę. Krystian opowiedział o naszej wsi, jej przeszłości i teraźniejszości. Zaprosił słuchaczy do odwiedzenia Jeziorek. Zaprezentował się bardzo ładnie. Mówił płynnie, głośno, wyraźnie ,nawiązywał kontakt wzrokowy z widownią. Występował w ubraniu roboczym. Strój doskonale komponował się z tym , o czym mówił. Występy oceniało jury , w którym zasiadał m.in. p. Jacek Hałasik , redaktor Radia Merkury. Po przerwie , w czasie której poczęstowano gości pysznym plackiem na młodziach ( placek drożdżowy ze śliwkami), komisja ogłosiła wyniki. Krystian zajął zaszczytne III miejsce. Otrzymał pamiątkowy dyplom i pięknie wydaną książkę o historii Polski. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej fotografii.
Szczególne słowa podziękowania należą się mamie Krystiana p. Magdalenie Luleczce, która poświęciła dużo czasu , aby przygotować syna do tego niełatwego konkursu.
6.10.2015r. odbyło się Swięto Pieczonego Ziemniaka. W spotkaniu brali udział uczniowie klas I-III oraz ich rodzice. Celem imprezy było przede wszystkim aktywne spędzenie czasu wolnego. Dzieci poznały historię ziemniaka, brały udział w różnych konkurencjach sportowych i wiedzowych. Do zabawy, ale także i do pomocy chętnie włączyli się rodzice. Po zakończeniu konkurencji wszyscy delektowali się pieczonymi ziemniakami i kiełbaskami.
18.09. 2015 r. kolejny raz braliśmy udział w akcji "Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej akcji to: „Wyprawa - poprawa”. W ramach tej edycji kampanii zwramy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna nam będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.
25.06.2015 r. odbył się konkurs dla klas I-III "Mistrz Pięknego Czytania". Do konkursu przystąpiło po troje uczniów z każdej klasy wyłonionych w eliminacjach klasowych.
Mistrzami Pięknego Czytania zostali:
z klasy I Bartosz Wojdak
z klasy II Nikola Przybylska
z klasy III Mateusz Szaroleta
16 i 17 czerwca uczniowie klas I-III kolejny już raz brali udział w szkoleniu „Ratujemy i Uczymy Ratować” rekomendowanym przez WOŚP.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczniów z podstawową wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i numerami telefonów służb ratowniczych w Polsce, kształtowanie postawy wyrażającej się w gotowości niesienia pomocy innym, kształcenie odpowiednich postaw społeczno-moralnych uczniów wobec napotkanej sytuacji zagrożenia życia i zdrowia własnego oraz innych.
1.06.2015 r. odbył się Dzień Dziecka. Obchody rozpoczęto od podsumowania programu "Szkoła bez przemocy"( prezentacja multimedialna STOP_PRZEMOCY_2015.ppt ). Z tej okazji uczniowie klasy II, VI i uczennica kl.V przygotowali krótki program podsumowujący wiedzę zdobytą podczas zajęć. Po części "oficjalnej" dzieci brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych .
31.05.2015 r. odbył się w Stęszewie Piknik Ekologiczny. Nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach organizowanych przez gminę Stęszew. Na uwagę zasługuje wyróżnienie Marty Wocławek w Konkursie Piosenki Ekologicznej oraz zdobycie I miejsca w Konkursie Mody Ekologicznej przez dziewczynki z klas V-VI. Gratulujemy.