27.05. 2105 r. odbyły się ZMAGANIA MATEMATYCZNE KLAS SZÓSTYCH. W konkursie brało udział 28 uczniów (7 drużyn) z 6 szkół (ze Stęszewa, Modrza, Szewc, Dobieżyna, Buku i Jeziorek). Zwycięzyła I drużyna ze Stęszewa. II miejsce zajęła drużyna z Buku, a III miejsce zajęła drużyna z Jeziorek.
26.05.2015 r. odbył się Dzień Matki dla mam uczniów klas I-III. Hasło przewodnie dnia to: "Niech każda matka i każde dziecko będą najważniejsze".Celem spotkania była przede wszystkim wspólna zabawa, integracja oraz poznanie się dzieci i mam. Podcza spotkania mamy wysłuchały krótkiego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez swoje pociechy. Po występach rzopoczęła się część zabawowa. Wspólną zabawę rozpoczęto piosenką powitalną "Wszyscy są, witam Was". Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których wykonywali różne zadania. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kreatywność i pomysłowość naszych mam. Dzień przebiegał w bardzo rodzinnej i sympatycznej atmosferze.
24.04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Buku odbył sie II etap Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Liczę z głową". Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Troje z nich zajęło miejsca na podium.
W kategorii klas II:
I miejsce zajęła Nikola Przybylska
II miejsce zajęła Dominika Witkowska
W kategorii klas III:
II miejsce zajął Maciej Śron
Zywcięzcom gratulujemy!
W dniach 5- 8.05.2015 r. klasy IV- VI wybrały się na wycieczkę w Góry Sowie. Program był bardzo napięty. Każdy dzień dostarczał wielu niezapomnianych wrażeń. Mieszkaliśmy w ośrodku w Rzeczce, tu też stołowaliśmy się. Każdego dnia po śniadaniu wyruszaliśmy w teren. Towarzyszyła nam sympatyczna pani przewodnik. Pierwszego dnia zwiedziliśmy niemiecki obóz koncentracyjny w Gross- Rosen. Pan , który nas oprowadzał po ekspozycji , mówił bardzo ciekawie i cierpliwie odpowiadał na liczne pytania. Późnym wieczorem wybraliśmy się na Wielką Sowę. To było pierwsze spotkanie z górami. Dla niektórych był to nie lada wysiłek. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Wambierzyce, kalwarię i bazylikę . Bardzo zaciekawiła nas ruchoma szopka wykonana przez niemieckiego zegarmistrza w XIX w. W strugach deszczu oglądaliśmy skansen ,, U sołtysa". Tutaj każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Z powodu ulewy musieliśmy zmienić plany naszej wycieczki. Zamiast w góry wybraliśmy się do kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. I to był strzał w dziesiątkę. Trafił się nam bardzo sympatyczny przewodnik , który z poczuciem humoru oprowadził nas po nieczynnej już kopalni. Dla niektórych był to pierwszy zjazd pod ziemię i spotkanie z dobrym duchem , który opiekował się górnikami. Jechaliśmy też jedyną w Polsce podziemną kolejką . Wieczorem w ośrodku oglądaliśmy mecz FC Barcelona- Bayern Monachium. Następnego dnia wyruszyliśmy do Zagórza Śląskiego i wdrapaliśmy się na zamek Grodno. Tu szczególnie zainteresowała nas sala tortur. Na dziedzińcu zamkowym wrzucaliśmy grosiki do studni. To podobno przynosi szczęście. Wysłuchaliśmy też legendy o kasztelance Małgorzacie. Potem pojechaliśmy wędrować po Górach Stołowych. Przeciskaliśmy się wśród Błędnych Skał . W Piekiełku leżał jeszcze śnieg! Ze Szczelińca Wielkiego podziwialiśmy piękną panoramę .Gofry na tej wysokości smakowały znakomicie. Tego dnia do Rzeczki wróciliśmy późno, ale i tak wielu z nas miało jeszcze ochotę na dyskotekę. W ostatni dzień zwiedziliśmy sztolnie Walimia , protestancki Kościół Pokoju w Świdnicy i na chwilę zatrzymaliśmy się w Krzyżowej , gdzie w 1989 r. odbyło się spotkanie premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego i kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, w czasie którego odprawiono "Mszę Pojednania". W drodze powrotnej , w autokarze umilaliśmy sobie czas śpiewaniem rozmaitych piosenek. Następna wycieczka za rok. Warto jeździć na szkolne wycieczki, to nie tylko zwiedzanie, ale także miło spędzony czas z przyjaciółmi i lekcje samodzielności.
7.05.2015 r. odbył się II wiosenny turniej pod hasłem "Przemocy powiedz stop!". Celem turnieju jest propagowanie wśród dzieci wiedzy z zakresu profilaktyki, prozdrowotnej, zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności podejmowania rozsądnych decyzji w sytuacji przemocy oraz wspólna zabawa i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji.
22.04 to Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Z tej okazji klasa II przygotowała przedstawienie pt.: Eko-Kapturek".Treści przekazane przez dzieci w teatrzyku, uświadomiły wszystkim, że nie trzeba być działaczem organizacji ekologicznej, aby dbać o środowisko.
18.04.2015 odbył się II ŚRODOWISKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DYREKTOR MARII SŁOMIŃSKIEJ ORAZ VIII O PUCHAR RADY SOŁECKIEJ WSI JEZIORKI.
W kategorii kobiet I miejsce zajęła B. Błaszyk, II miejsce D. Kaczmarek, III miejsce K. Karolczak.
W kategorii mężczyzn I miejsce zajął J. Mieszała, II miejsce B. Krupa, III miejsce P.Rozumek. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok
Emotikon smile
POZOSTAŁE ZDJĘCIA
Pierwszy dzień wiosny – Jeziorki 2015
Tegoroczne obchody Święta Wiosny w naszej szkole zostały przygotowane wspólnie ze studentami Kolegium Pracowników Służb Społecznych. Jeden ze studentów p. Marcin Snuszka dwa lata temu razem z kibicami Lecha Poznań organizował dla naszych uczniów podobne święto. Tamta impreza należała do bardzo udanych, dlatego p. Marcin postanowił powtórzyć ją, tym razem z kolegami ze swojej uczelni. W 2013 roku oprócz powitania wiosny goście przedstawili uczniom historię Powstania Wielkopolskiego. Zwrócili też im uwagę dzieci na to, jak kibice Lecha Poznań świętują rocznice tego ważnego dla Wielkopolan wydarzenia. W czasie tegorocznego spotkania studenci postanowili opowiedzieć uczniom historię „Poznańskiego Czerwca 1956 r.”.
więcej Pierwszy_dzien_wiosny.docx
relacja w LECH TV -http://lech.tv/video-id-17034-mali_kibice_ze_wsi_jeziorki
„Wiosenne przebudzenie” w szkole w Jeziorkach
19.03.2015 r. odbył się w Jeziorkach etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”. W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Repertuar był dość szeroki. Publiczność nie nudziła się. Miała prawo wybrać spośród recytujących swojego ulubieńca. Jej wybór niekoniecznie musiał zgadzać się z werdyktem jury. Występy uczniów oceniała komisja w składzie: Dorota Nowak, Hanna Buksalewicz–Maciejewska, Gabriela Kasperska oraz Grażyna Sielicka. Wszyscy uczestnicy znali na pamięć prezentowane wiersze i próbowali je z większym lub mniejszym skutkiem interpretować.
Wśród uczniów klas młodszych jury najbardziej podobał się występ Dominiki Kalemby z kl. I. Recytowała ona piękny, liryczny wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”. O konflikcie Pawła i Gawła opowiadał Krystian Luleczka z kl. III. On też otrzymał II miejsce. III miejsce jury przyznało Adamowi Szymaniakowi, który wcielił się w postać fryzjera z wiersza L. J. Kerna pod tytułem „Fryzjer”.
Wśród starszych uczniów komisja jednogłośnie przyznała I miejsce Antoninie Chojak, która bardzo sugestywnie opowiedziała sen pewnego ucznia (M. Terlikowska „Straszny sen”). Śnił on o tym, że został nauczycielem w swojej szkole. II miejsce jury przyznało Adrianie Kośmider za recytację wiersza D. Wawiłow „Wędrówka”, zaś III miejsce przypadło Liliannie Gbur z kl. V.
W czasie gdy obradowało jury, publiczność wybierała swojego ulubieńca. Została nim Lilianna Gbur, która bardzo ładnie przedstawiła wiersz o dziecku, które pokonało strach (D. Wawiłow „Król”). Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe. W gminnym etapie ,, Wiosennego Przebudzenia" naszą szkołę reprezentować będą: Dominika Kalemba, Krystian Luleczka, Adrianna Kośmider i Antonina Chojak. Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za wkład pracy w przygotowanie występów. Brawo!
6.03.2015r. odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z etnologiem p. Anną Szymoszyn. Poniżej linki do stron, na których można znaleźć wiele informacji na temat dokonań naszego gościa.
http://www.iaepan.poznan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=1
http://www.academia.edu/3489719/Anna_Szymoszyn_O_G%C3%B3rze_Kailash_
http://www.doktorbart.pl/dentysta_dla_tybetu.html
10.02.2015 r. odbyło się spotkanie z obieżyświatem, globtroterem, podróżnikiem panem Krzysztofem Kryzą.
W dniach 10-12.02.2015r. odbyły się wybory Patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeziorkach. W głosowaniu wzięło udział 168 wyborców, spośród 301 uprawnionych. Wyniki głosowania przedstawiją sie następująco:
1. PRZYJACIÓŁ WIELKOPOLSKI 136 głosów
2. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 30 głosów
Oddano 2 głosy nieważne.
Komisja stwierdziła, że spośród kandydatów na Patrona ZSP w Jeziorkach większością głosów wybrano PRZYJACIÓŁ WIELKOPOLSKI.
27.01.2015r. w ramach działań prewencyjnych odbyło się spotkanie "Bezpieczna zabawa zimą" zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu we współpracy z Komisariatem Wodnym Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, WOPR-em oraz Starostwem Powiatowym w Poznaniu.
http://www.kmpsp.poznan.pl/2015-01-30/edukacja-najmlodszych