ROK SZKOLNY 2023/2024

DZIEŃ CZEKOLADY

Dzień czekolady w przedszkolu to jedno ze słodszych dni w rokuCelebrowanie dnia czekolady 12 kwietnia może być świetną okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i tekturami czekolady.  W tym dniu przedszkolaki poznały krótko historie czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych. Wzięły udział w różnych aktywnościach związanych z czekoladą, takich jak stworzenie mannoliny z dodatkiem kakao i aromatów, malowanie czekoladowych obrazków, zatańczyli czekoladowy taniec a co najsłodsze wszystkie dzieci skosztowały pysznej czekolady. Przedszkole dziś unosiło się zapachem czekolady.

Udział w przedstawieniu MAŁY KABARECIK.

KONCERT

Dnia 5.03 odbył się koncert z cyklu Klubu Małego Muzyka pt. " Ludowe pisanki". Dzieci dowiedziały się jakie panują obyczaje wielkanocne w Łowiczu. Dziewczyny zatańczyły z gazikami, został też przypomniany zwyczaj oblewania woda tzw. "śmigus - dyngus" . Na koniec został wykonany taniec " Trzebionka", " Klepok", " Oberek".

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W minionym czasie przedszkolaki zaprosiły dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce oraz wspólnie bawić się. Wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami i upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami i dobrym słowem dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek.

BALIK KARNAWAŁOWY

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci 18 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

GWIAZDKA W PRZEDSZKOLU

Przedszkolne spotkania świąteczne wprawiły wszystkich w ciepły nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym czasie panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach pięknie wystąpiły w Jasełkach i przedstawieniach świątecznych.

WYCIECZKA DO ROGALOWEGO MUZEUM

Celem naszej wycieczki były warsztaty w Muzeum, gdzie usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali świętomarcińskich, zapoznaliśmy się z ich recepturą oraz samodzielnie je wykonaliśmy. Rogalowy mistrz opowiadał nam również historię poznańskich koziołków oraz zapoznał nas z gwarą poznańską.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, 9 listopada dzieci z przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach.