Sport. Rok szkoły w ruchu.

Rok szkoły w ruchu - Przedszkole

Zabawa terenowa na boisku Orlik

Dnia 12 marca 2014 r. na boisku Orlik w Jeziorkach odbyła się zabawa terenowa

„W BAJKOWEJ KRAINIE ZDROWEJ ZABAWY”

Tego dnia była piękna, słoneczna pogoda. Przedszkolaki z Jeziorek, wraz z rodzicami

i wychowawczyniami,  udały się na boisko Orlik. Dzieci zostały przydzielone losowo do pięciu grup oznaczonych kolorami: żółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym i fioletowym. Każda „kolorowa” drużyna otrzymała szarfy i pióropusze w wylosowanych kolorach. Pięć osób spośród rodziców (była też jedna babcia przedszkolaka) obsługiwało bajkowe krainy

z listą pytań:   Krainę Kubusia Puchatka, Krainę Myszki Minnie, Krainę Pszczółki Mai, Krainę Smerfów, Krainę Spidermana. Stanowisko losowania pytań prowadziła pomysłodawczyni zabawy, p. Janina Pietrzykowska. Każda „kolorowa” drużyna otrzymała kartę punktacji.

Kapitanami drużyn były najstarsze przedszkolaki. Drużyną żółtą dowodził Oskar Fechner, czerwoną – Emilka Stańka, niebieską – Mateusz Szała, zieloną – Julka Bartczyszyn, a  fioletową – Dominika Kalemba. Kapitanowie wylosowali pierwsze pytanie i na sygnał gwizdka drużyny rozpoczęły poszukiwanie wylosowanych Krain. Drużyny biegły w kierunku wybranego stanowiska i pytały zgodnie z wylosowanym symbolem : - „Czy to Kraina Smerfów?”, lub  „Czy to Kraina Spidermana?”, lub „Czy to Kraina Kubusia Puchatka?”, lub  „Czy to Kraina Pszczółki Mai?” , lub „Czy to Kraina Myszki Minnie?”.  Rodzic obsługujący stanowisko mógł odpowiedzieć:

„Nie” - jeśli drużyna trafiła do niewłaściwej Krainy – i dzieci musiały szukać dalej (rodzic nie zdradzał nazwy Krainy, dzieci musiały same trafić do właściwej).

„Tak” - jeśli drużyna trafiła do właściwej Krainy. Wtedy rodzic obsługujący stanowisko zadawał pytanie nr 1. - dzieci odpowiadały na nie. Za prawidłową odpowiedź otrzymywały naklejkę z symbolem Krainy, nalepioną na karcie punktacji. Następnie przedszkolaki biegły do punktu losowań, pokazywały kartę punktacji z nalepką za odpowiedź i losowały kolejne pytanie, szukały kolejnej Krainy, zgodnej z wylosowanym symbolem.

Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie z odpowiedziami na pytania.  Oto niektóre

z nich: Co jest przysmakiem Kubusia Puchatka? Jaki owad wytwarza miód? Co trzeba robić, aby być zdrowym? Gdzie zdrowo i miło można spędzić czas wolny z rodziną?

Pierwsze miejsce zajęła drużyna zielona pod wodzą Julki Bartczyszyn, drugie drużyna fioletowa Dominiki Kalemby, a trzecie drużyna żółta Oskara Fechnera. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Po zabawie był czas na soczek i relaks.

pozostałe zdjęcia