Sport. Rok szkoły w ruchu.

Tenis stołowy

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU TURNIEJU  ŚRODOWISKOWEGO W TENISIE STOŁOWYM- JEZIORKI 15.03.2014r.

W sobotę 15.03.2014r. odbył się na sali gimnastycznej ZSP w Jeziorkach organizowany już po raz siódmy środowiskowy turniej tenisa stołowego dla mieszkańców obwodu Szkoły Podstawowej w Jeziorkach pod hasłem:

„ W ZDROWYM  CIELE  ZDROWY  DUCH  „

Turniej został zorganizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową w Jeziorkach i Radę Sołecką wsi Jeziorki. Szkoła Podstawowa w Jeziorkach już od kilku lat należy do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do promowania zdrowego stylu życia. Środowiskowy Turniej Tenisa Stołowego jest jednym z wielu działań tego typu podejmowanych przez naszą szkołę.

Jest to także okazja do zacieśniania współpracy z lokalnym środowiskiem, spotkania na niwie sportowej rodziców uczniów i nauczycieli.

W związku z tragiczną śmiercią Pani Dyr. Marii Słomińskiej od tego roku turniej w kategorii mężczyzn rozgrywany jest właśnie o puchar nieodżałowanej Pani Dyrektor.

KATEGORIA KOBIET – Turniej o Puchar Rady Sołeckiej wsi Jeziorki

KATEGORIA MĘŻCZYZN- Turniej o Puchar Dyr. Marii Słomińskiej

W tegorocznym turnieju udział wzięło 7 pań i 11 mężczyzn.

Ogółem rozegrano 31 pojedynków. Wszystkie mecze zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn były niezwykle zacięte, stojące często na bardzo wysokim poziomie.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria kobiet                                                               Kategoria mężczyzn

1.Bogumiła Błaszyk  - Piekary                                    1.Maciej Maciejewski  - Jeziorki

2.Daria Kaczmarek    - Skrzynki                                  2.Błażej Krupa - Sapowice

3.Grażyna Sielicka     - Jeziorki                                    3.Alfons  Szczeszek- Sapowice

4.Karolina Borowiak  - Skrzynki                                  4.Maciej Mieszała- Mirosławki

Zwycięzcy otrzymali nagrody ( puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe) ufundowane przez Radę Sołecką wsi Jeziorki, oraz Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeziorkach.

Nagrody wręczyli uczestnikom Dyrektor Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Jeziorkach Pan Cezary Molenda, oraz Sołtys wsi Jeziorki  Pan Piotr Rozumek.