Sport. Rok szkoły w ruchu.

DZIEŃ WIOSNY

Święto Wiosny w Jeziorkach

Tradycją w naszej szkole stało się coroczne obchodzenie Święta Wiosny. W tym roku witaliśmy przyjście najpiękniejszej pory roku przy wspaniałej prawdziwie wiosennej pogodzie. Organizacji Dnia Wiosny podjęły się panie Paulina Gatniejewska – wychowawca świetlicy, a pomocą służyli: p. Grażyna Kuźniarek, która uczy w naszej szkole przyrody, pani Hanna Buksalewicz - Maciejewska oraz wuefista p. Mariusz Balcerek.

W piątek rano szkoła mieniła się kolorami tęczy –  uczniowie każdej klasy przyszli przebrani w stroje określonych kolorów: klasa VI - fioletowy, V – czerwony, IV – żółty, III – zielony, II – niebieski, I- pomarańczowy. Niektóre przebrania były naprawdę pomysłowe. Szczególnie podobały się stroje najstarszych chłopców, którzy pokazali, że  potrafią się z siebie śmiać i mają do siebie dystans. Oczywiście nauczyciele również przywdziali kolorowe ubrania. Hitem wśród strojów okazał się strój przygotowany przez p. intendentkę, panią Łucję -  wiosna w jej wydaniu wywołała największy aplauz. Pomysł przebierania się w Dzień Wiosny na dobre przyjął się w szkole, bo tylko nieliczne osoby go zbojkotowały. Frekwencja była bardzo wysoka, brakowało tylko tych, którzy od  dłuższego już czasu chorowali. Zapowiadała się dobra zabawa.

Po sprawdzeniu obecności i ustaleniu spraw organizacyjnych,  wszyscy udali się do sali gimnastycznej. Tutaj obejrzeliśmy przedstawienie o wiośnie przygotowane przez  dzieci ze świetlicy i kółka artystycznego. Zatańczyły łabędzie do melodii Piotra Czajkowskiego. Na pięknie udekorowanej  scenie pojawiły się pierwsze wiosenne ptaki: skowronki, bociany, szpaki oraz żabki. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po przerwie śniadaniowej uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły. Klasy I-III udały się na  salę gimnastyczną, gdzie odbywał się konkurs wiedzy przyrodniczej, natomiast uczniowie klas IV-VI zmagali się na boisku szkolnym. Konkurencje bardzo się podobały i wywoływały wiele emocji. W przeciąganiu liny nie było zaskoczeniem, kiedy wygrała klasa VI – wiadomo  najstarsi i najsilniejsi, ale w rzucie beretem rekordzistą został uczeń klasy I, a w przelewaniu wody z garnka do garnka przodowała klasa V. Następnie zespoły wymieniły się i wiedzą wykazywali się uczniowie klas starszych, a młodsi uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Rewelacją okazały się wyścigi z jajkiem. Po obiedzie organizatorzy podsumowali wyniki rywalizacji międzyklasowej. Zwyciężyły klasy III oraz V. Wszyscy uczestnicy Święta Wiosny  otrzymali zdrowe paczki i upominki: banany, mandarynki i jabłka ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie wyruszył ze szkoły barwny i bardzo głośny pochód przez wieś. Wszyscy mieszkańcy Jeziorek dowiedzieli się, że zima została ostatecznie pożegnana. Na koniec spalono marzanny  -  symbole zimy.

Krótki sondaż przeprowadzony wśród uczniów,  wykazał, że dzieci były bardzo zadowolone z organizacji tego dnia. Zrealizowano wiele ważnych celów : propagowano zdrowy tryb życia, uczono współpracy między zespołami, przekazano wiedzę z przyrody, pielęgnowano tradycję ludową i zwyczaje szkoły. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy nie tylko wspólnie pracować, ale także dobrze  się bawić.

pozostałe zdjęcia