Aktualności

          • KONKURS RECYTATORSKI

          • 23.03.2017r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego WIOSENNE PRZEBUDZENIE.  Zwycięzcami zostali:

            • w kategorii klas młodszych
            1. Leonard Kowalczyk
            2. Anna Tchorzewska
            3. Sofie Fechner
            • w kategorii klas starszych
            1. Adam Szymoniak
            2. Krystian Luleczka
            3. Nikola Przybylska

             

            23.03.2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”  w Stęszewie. Wzięło w nich udział 21 uczniów z klas I-VI. Jury składające się z dyrektora szkoły p. C. Molendy, p. D. Nowak i p. D.Woltyńskiej-Gryczyńskiej oceniało występujących. Na widowni zasiedli uczniowie z klas  V i VI oraz dzieci ze świetlicy szkolnej.  Recytatorzy starali się jak najlepiej przedstawić  wybrane przez siebie wiersze.  Włożyli wiele serca w swoje występy. W czasie przerwy publiczność zebrana w sali wybierała swoich ulubieńców. Wśród uczniów klas I-III najwięcej głosów zebrała Marysia Trojanek, a wśród uczniów klas IV-VI ulubieńcem został Krystian Luleczka, który recytując wcielił się w rolę psiego łasucha. Po przerwie jury ogłosiło werdykt:

            I miejsce przyznano Adamowi Szymoniakowi, który brawurowo wykonał wiersz Wojciecha Młynarskiego „Ballada o torreadorze”.

             II miejsce zajął Krystian Luleczka (wiersz „Sen psa”), a III   Nikola Przybylska. Nikola zagrała Pchłę Szachrajkę  z wiersza J. Brzechwy. Wśród uczniów klas młodszych I miejsce przyznano Leonardowi Kowalczykowi (wiersz „Paweł i Gaweł), II Sofie Fechner  (wiersz „Zły humorek”) a III Annie Tchorzewskiej (wiersz „Całusy  i całuski”).

            Następnego dnia na szkolnym apelu laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i długopisy. Wspólne zdjęcie zakończyło edycję Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”.

            Etap gminny odbędzie się 29.03.2017r. w Domu Kultury w Stęszewie.

            29.03. w nowo otwartej hali widowisko-sportowej w Stęszewie odbył się kolejny Gminny  Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie”. Wzięło w nim udział 30 uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Jury w składzie Weronika Polaczek, Alicja Skrzypczak i  Helena Snuszka po wysłuchaniu recytacji wyłoniło zwycięzców. III miejsce w kategorii klas I-III zajęła uczennica naszej szkoły Anna Tchorzewska z klasy IIa, a Nikoli Przybylskiej z klasy IV przyznano II miejsce wśród uczniów klas IV-VI. Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Wielkopolski w Jeziorkach ponadto reprezentowali: A. Szymoniak z klasy V, Krystian Luleczka z klasy V, Leonard Kowalczyk i Sofie Fecher z klasy IIb. Wszyscy uczniowie wystąpili bardzo ładnie, doskonale znali swoje wiersze i włożyli wiele wysiłku w ich przygotowanie. Słowa podziękowania należą także nauczycielkom, które czuwały nad szlifowaniem aktorskich talentów swoich podopiecznych: p. G. Kasperskiej, G. Sielickiej, K. Koczorowskiej, H. Buksalewicz-Maciejewskiej i J. Pietrzykowskiej.

             

          • POWITANIE WIOSNY

          • 21.03. uczniowie naszej szkoły witali wiosnę. Dzieci z klas I-III wyjechały na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa do Szreniawy. W Muzeum dzieci obejrzały przedtawienie o  tematyce wiosenno-świątecznej, wykonały palmy  i zwiedzały wielkanocne wystawy.

             

              

          • DZIEŃ KOBIET

          • 9.03.2017r. z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty apel, który przygotowali chłopcy z klas IV-VI wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Chłopcy zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się  swoimi  umiejętnościami  aktorskimi  i muzycznymi.  Na początku artyści dogłębnie wyjaśnili znaczenie słowa KOBIETA oraz przeprowadzili sondę uliczną wśród mężczyzn. Następnie przenieśliśmy się do raju, gdzie Adam czekał na „coś ładnego i dobrego”.Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim paniom życzenia i zaśpiewali piosenkę „Przez Twe oczy zielone”. Na pamiątkę rajskiego spotkania Adama i Ewy podarowano Paniom jabłuszko na drugie śniadanie. 

              

             

             

          • OPATRUNEK NA RATUNEK

          •  

             

            Akcja w naszej szkole trwała do końca marca. Udało nam się uzbierać bardzo dużo artykułów medycznych, które zostały spakowane w kartony i dowiezione do siedziby Fundacji w Poznaniu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tej inicjatywy. Według oficjalnych informacji fundacji  Redemptoris Missio akcja ta okazała się rekordowa w tym roku, ponieważ zebrano aż 5 TON opatrunków!!!. 

              

          • KONKURS PROFILAKTYCZNY

          • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie profilaktycznym RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY, którego celem było zaangażowanie uczniów powiatu poznańskiego  w kampanię ukierunkowaną na zapobieganie występowania przemocy rówieśniczej.   JULIA KAWA  uczennica klasy IV zdobyła wyróżnienie.

             

             

             

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          • 23.11.2016r. odbył się apel z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dzień Życzliwości obchodzono w naszej szkole poraz drugi. Motywem przewodnim tegorocznego dnia były zasady dobrego wychowania. W tym dniu wręczno też Ordery Życzliwości najbardziej życzliwym uczniom, nauczycielom i pracownikom.

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Wielkopolski, Przedszkole im. Przyjaciół Wielkopolski
      • 505 764 297
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeziorkach, ul. Pocztowa 12
        62-060 Stęszew
        62-060 Jeziorki
        Poland
      • mgr Cezary Molenda
      • mgr Gabriela Kasperska
    • Logowanie