Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski uczniowie klasy IV przygotowali na kółku religijnym inscenizację.
Scenariusz napisała nauczycielka historii Grażyna Sielicka. Scenografię wykonała pani Anna Gbur z córką Lilianną. W rolę Mieszka I wcielił się Adam Szymoniak. Biskupem Jordanem był Krystian Luleczka, a Michalina Kołodziej odegrała rolę Dobrawy. Ponadto wystąpiły damy dworu: Emilka Skóra, Ola Pietrzykowska, Wiktoria Owczarzak i Wiktoria Korytowska oraz woj Mieszka Bartek Stałkowski. Narratorami byli: Zuzanna Strykowska, Natalia Łojek i Mateusz Szaroleta.
Uczniowie przedstawili scenę chrztu księcia Polan w poznańskiej katedrze. Przedstawienie zagrali dwa razy; dla starszych i młodszych klas. Występy bardzo podobały się publiczności. Na pochwałę zasłużyły także stroje, pomysłowe dekoracje i odpowiednia muzyka.

Narratorzy: Zuza, Natalia i Mateusz Biskup Jordan

Biskup wita Mieszka i Dobrawę Mieszko I zanurza się basenie chrzcielnym